معرفی افزونه Google XML Sitemaps

معرفی افزونه سایت مپ Google XML Sitemaps

همانطور که میدانید سایت مپ (نقشه سایت) یکی از ضروریترین نکات سئو یک سایت به شمار میرود و هرچه پربارتر و بهتر باشد در نتیجه سایت شما نیز زودتر،دقیق تر در موتورهای جستجو ثبت میشود . افزونه سایت مپ گوگل یکی از بهترین افزونه های موجود وردپرس برای ایجاد یک سایت مپ مفید است .برای دانلود این افزونه میتوانید به این صفجه مراجعه کنید . و یا از بخش افزونه ها گزینه افزودن را انتخاب کتید سپس عبارت Google XML Sitemaps را جستجو کنید و سپس افزونه مورد نظر خود را نصب نمایید..این افزونه یکی از بهترین افزونه های سایت مپ برای شناساندن نوشته های سایت به موتورهای جستجوگری همچون گوگل،یاهو،بینگ،ام.اس.ان میباشد .

Google XML Sitemaps

سایت مپ

 

امکانات این افزونه

برای بخش تنظیمات این افزونه میتوانید گزینه تنظیمات را از منوی پیشخوان وردپرس انتخاب نمایید و گزینه Google XML Sitemaps را انتخاب نمایید . بعد از نصب این افزونه به صورت اتوماتیک یک سایت مپ برای شما با آدرس http://yourdomain.com/sitemap.xml ساخته میشود . گزینه هایی همچون اطلاع رسانی گوگل در زمان آپدیت سایت و اطلاع رسانی به موتورهای جستجوگر بینگ و ام.اس.ان ، اضافه کردن خودکار نقشه سایت فایل robots.txt یکی از پرکاربردترین امکانات این افزونه است . خوبی این پلاگین است که زمانی که شما به طور مثال تگی یا نوشته ای را ویرایش میکنید در سایت مپ هم قید میشود که در چه تایمی شما این تگ یا نوشته را ویرایش کردید

 

همچنین با استفاده از این نقشه سایت شما میتوانید خروجی html نقشه سایت خود را نیز داشته باشید.این افزونه تا کنون بیش از ۲ میلیون نصب فعال دارد و آخرین نسخه آن ۴٫۰٫۸ میباشد که ۱ سال پیش منتشر شده است. آخرین وردپرس تست شده بر روی این افزونه وردپرس نسخه ۴٫۷٫۵ میباشد . همچنین این افزونه دارای یکی از بالاترین امتیاز دهی (پنج ستاره) سایت وردپرس میباشد . گفتنی است این پلاگین دقیقا ۹ سال قبل عنوان بهترین پلاگین وردپرس را از آن خود کرد .


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *