چگونگی شروع طراحی وبسایت

شروع طراحی وبسایت

اولین سوالی که ممکن است به ذهن هر کسی که میخواهد طراحی وبسایت انجام دهد این است که چگونه این کار را شروع کند و از کجا یادگیری خود را شروع کند.تیم کارینو وب در این مقاله قصد دارد تا نحوه شروع یادگیری طراحی سایت را به ساده ترین روش به شما یاد دهد.\س با ما همراه باشید تا با مطالعه این سری مقالات بتوانید به خوبی طراحی سایت کنید. (لینک های مرتبط با مطلب :طراحی سایت در کرج)

طراحی وبسایت در کرج

طراحی وبسایت در کرج

 

 

در نگاه اول ممکن است طراحی وبسایت کار ساده ای به نظر برسد اما باید به این توجه داشته باشید که تا چه حد میخواهید در این زمینه حرفه ای شوید!!!

طراحی سایت به صورت فوق تخصصی به هیچ عنوان کار ساده ای نیست و مستلزم زمان و یادگیری بسیاری می باشد پس با ما همراه باشید تا نقطه شروع خود را پیدا کنید.

لینک های مرتبط با مقاله : طراحی سایت در کرج

پایه های یادگیری طراحی سایت

اولین پایه یادگیری طراحی وبسایت زبان HTML می باشد.

HTML مخفف کلمه  HyperText Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری فوق متن می باشد . به طور واضح تر یعنی زبان صحبت کردن وبسایت با بازدیدکنندگان آن!

دومین پایه طراحی وبسایت یاد گرفتن CSS می باشد. CSS خلاصه Cascading Style Sheet می باشد که در معنی کلمه ”گوهای آبشاری” است.وظیفه  CSS ظاهر سازی و زیبا کردن سایت می باشد.

سومین چیزی که جزء پایه های طراحی وبسایت می باشد نرم افزار فتوشاپ است (البته نرم افزار های گرافیکی دیگری نیز می باشند که میتوان با آنها نیز کار کرد اما فتوشاپ هم ساده و هم کامل است) از این برنامه می توان برای طراحی بنر و منو ها و دکمه های سایت استفاده نمود.

با شروع و یادگیری این سه مورد شما میتوانید اولین وبسایت خود را طراحی نمایید اما این وبسایت استاتیک است.

وبسایت استاتیک به وبسایتی گفته می شود که هوشمند نیست قسمت مدیریت ندارد , انعطاف پذیر نمی باشد , و برای کار های پیش پا افتاده استفاده می شود.

حالا آیا می خواهید وب سایتی هوشمند و کامل داشته باشید؟

پس باید سایت خود را داینامیک (dynamic) طراحی کنید.

برای طراحی وبسایت داینامیک ابتدا باید علم خود را کامل تر کنید و یک زبان برنامه نویسی تحت وب را یاد بگیرید.

طراحی یک وب سایت به صورت داینامیک بدین معنی می باشد که شما میتوانید خودتان و کاربرانتان را به صورت کاملا ویا کنترل نمایید و بتوانید وب سایت خود را بصورت آنلاین ویرایش نمایید.

طراحی یک وب سایت داینامیک بدین صورت است که شما به یک پایگاه داده ها وصل شوید و اطلاعاتی که می خواهید را در آنجا ذخیره و یا فراخوانی نمایید .

مانند بسیاری از وب سایت هایی که در حال حاضر وجود دارند مثل : فروم ها سایت های خبری و …

در حال حاضر به تعداد زیادی زبان های برنامه نویسی تحت وب وجود دارد اما تعداد کمی از آنها بسیار مورد استقبال طراحان وب سایت قرار گرفته. تعدادی از آن زبان ها عبارتند از WordPress و perl و java و php وasp.net و drupal و…

 

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

ادامه این مقاله را در مقاله بعدی خواهیم گذاشت

تیم طراحی سایت کارینو وب برای شما آرزوی موفقیت دارد . کلمات کلیدی این مقاله : طراحی سایت در کرج 

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *