سئو چیست ؟

سئو چیست ؟

معمولا بهد از یادگیری طراحی سایت این کلمه به گوش طراحان سایت می خورد که می خواهم سایتم را با فلان کلمه سئو نم . ولی سئو چیست ؟

در این مقاله قصد داریم تا در مورد معنی و مفهوم سئو و به صورت جزئی از مزایای آن توضیحاتی بدهیم .

پس با ما همراه باشید تا معنی و مفهوم سئو را کاملا درک کنید .

سئو چیست

سئو چیست

کلمه سئو برگرفته شده از عبارت Search Engine Optimization می باشد ، که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو را دارا می باشد.

که البته همگی آنها به یک معنی هستند که آن را به صورت زیر تعریف میکنی :

سئو و یا بهینه‌سازی موتور جستجوگر به معنای فریب و گول زدن یا دستکاری موتور‌های جستجو با روش‌های غیر صحیح نیست. بلکه آن‌ها برای کمک کردن به بهبود دیده شدن و ارتباط مستقیم وب سایت‌ها در نتایج جستجوی معمولی و نرمال با هدف رسیدن به رتبه بالا، ایجاد شده‌ا است .

سئو به نوعی  مجموعه‌ای از روش‌ ها برای تغییر استراتژی وب سایت ‌ها می باشد . این فرآیند به بیان مهمترین عوامل مرتبط صفحه و افزایش اهمیت آن در صفحه نتایج جستجو، می‌پردازد تا در جستجوی موتور های جستجوگر اولویت ها را مشخص کند .

سئو یک فرآیند و عمل ساده‌ای نیست که به سادگی پیاده‌سازی شود زیرا نیازمند دانش فراوان، علم پیش زمینه‌ای و صبر می باشد . موتور‌های جستجو با تغییر دائمی الگوریتم‌ ها ی رتبه ‌بندی ، غیر قابل پیش‌بینی می باشند ؛ بنابراین وظیفه یک مهندس سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه می باشد .

در صورت نیاز به ارتباط با ما می توانید از طریق راه های ارتباطی ما در قسمت تماس با ما سوال خود را با ما در میان بگذارید .

الگوریتم  های رتبه‌ بندی  در گوگل دارای بیش از دویست معیار جهت رتبه‌بندی یک سایت می باشد . از این رو مهندسین سئو باید مهم ‌ترین این معیار‌ها را برای  پیاده ‌سازی موفق سئو در یک وب سایت بدانند.

بطور کلی فواید سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

  • در بازدید سایت تاثیر بسیار زیادی دارد.
  • باعث ایجاد برند یا همان برندینگ می شود .
  • باعث بالا رفتن ترافیک سایت می شود .
  • باعث خواهد شد وب سایت در صفحه نتایج موتورهای جستجو گر از رتبه بهتری برخوردار شوند.
  • باعث افزایش فروش در سایت های فروشگاهی می شوند و در سایت های خدماتی باعث افزایش مشتری می شوند.
  • بهترین ابزار برای تبلیغات می باشند .

امیدواریم که ای نمقاله مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته یاشه.

 

 درباره نویسنده


مطالب تصادفی

تاریخچه سئو

تاریخچه سئو و سال های اولیه سئو طراحی وب سایت و اینترنت یک نوع آوری مخصوص به شخص خاصی نیست و درزمان مشخص توسط یک نفر به وجود نیامده و اینترنتی که امروزه می شناسیم از مجموعه ایده ها و تلاش های زیادی بوجود آمده که توسط پیش تازان و نوآوران کامپیوتر دردهه های اخیر […]

اصطلاحات سئو

سئو وب سایت همواره مهم بوده و تاثیر بسزایی در رتبه سایت ها در موتورهای جستجوگر داشته از این رو فهمیدن اصطلاحات سئو از اهمیت بسیار زیادی برای طراحی وب سایت برخوردار است . تصمیم داریم در این مقاله به اصطلاحات سئو را به همراه توضیحات مختصری در خصوص اصطلاحات آن بپردازیم.همانطور که میدانید برند […]

اهمیت سئو سایت در برند سازی

شرکت کارینو وب با بهره گیری تیمی مجرب در زمینه سئو سایت پذیرای شما مشتریان عزیز میباشد . کارشناسان ما ابتدا سایت شما را بررسی خواهند کرد و جایگاه فعلی شما را در گوگل بررسی خواهند کرد و سپس راهکارهای ویژه ای برای پیش برد اهداف شما (فروش بیشتر,شهرت)  مطرح خواهند کرد . در این […]

نظرات

You must be logged in to post a comment.