آموزش نصب ffmpeg در لینوکس

با سلام و درود خدمت تمام بازدکنندگان محترم کارینو وب امروز با آموزش نصب ffmpeg در لینوکس با شما هستیم.همانطور که اطلاع دارید نصب این ماژول به شما کمک میکند که تا بتوانید به راحتی سایت های اشتراک گذاری فیلم یا استریم های آنلاین را بسازید . سایت هایی همچون یوتیوب که استریم آنلاین دارن یا کانورتورهای معروف که ویدئو ها را به فرمت های دیگر تبدیل میکنند همه و همه نیازمند نصب ماژول ffmpeg هستند . توجه داشته باشید معمولا این ماژول در بیشتر سرورها نصب نیست . چنانچه قصد خرید هاست دارید ابتدا از سرویس دهنده خود جویا شوید که این ماژول بر روی سرور نصب است یا خیر

توجه داشته باشید در صورت عدم نصب FFMPEG بر روی سرور شما نمیتوانید سایت استریم یا اشتراک گذاری ویدئو را به طور صحیح در سایت خود قرار داده و از آن استفاده نمایید.

نصب ffmpeg در لینوکسنصب ffmpeg در لینوکس

نصب ffmpeg در لینوکس

نحوه نصب FFMPEG در لینوکس

در ابتدا نیاز است به SSH سرور خود وصل شده و کرنل لینوکس خود را با دستور YUM UPDATE بروز رسانی کنید . سپس باید فایلی به نام dag.repo را در مسیر /etc/yum.repos.d ایجاد کنید برای این منظور کافیست شما دستور  cd /etc/yum.repos.d را اجرا نمایید . اکنون شما در مسیر درست قرار گرفته اید کافیست دستور nano dag.repo را اجرا نموده تا فایل شما ایجاد شود . در این مرحله شما به صفحه ویرایش فایل به وسیله نانو خواهید رفت . چناچه کار با ویرایشگر nano را نمیدانید میتوانید به آموزش ویرایشگر nano سایت مراجعه نمایید. در این مرحله نیاز است شما کد زیر را در این فایل جایگذاری نمونده و فایل خود را ذخیر نمایید.

[dag]
name=DAG RPM Repository
baseurl=http://apt.sw.be/redhat/el6/en/$basearch/dag
gpgcheck=1
enabled=1

ادامه فرآیند نصب ffmpeg در centos

تبریک شما به مرحله آخر نصب ماژول رسیده اید کافیست برای اجرا نصب تنها کد زیر را اجرا نموده و سپس در منتظر بمانید تا ماژول نصب شود . گفتنی است ممکن است فرآیند نصب حدود ۳۰ دقیقه به طول بیانجامد پس شکیبا باشید. پس از اجرا دستور اول دستور دوم را اجرا مینماییم.

rpm --import http://apt.sw.be/RPM-GPG-KEY.dag.txt

سپس کد زیر را اجرا نموده

yum install ffmpeg ffmpeg-devel ffmpeg-libpostproc


Recommended Posts

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *